Kontakta oss på Skepparholmen

Skepparholmen Nacka, spa- och konferenshotell i Nacka, 20 min från Stockholm
Hör av dig till oss med bokningar och förfrågningar om konferens, spa, hotellrum, privata fester och bröllop. Vår försäljningsavdelning är under sommaren bemannad måndag till fredag kl 9-15. Kontakta oss gärna på 08-747 65 00 eller info@skepparholmen.se.

För bokning av våra "spapaket med övernattning" hänvisar vi till vår onlinebokning där man kan boka dygnet runt. Bra att veta om vårt spa se här.

För bokning av konferenser och möten går det bra att fylla i en bokningsförfrågan

Se film om Skepparholmen Nacka
Telefon: 08-747 65 00
Fax: 08-747 65 01
Epost: info@skepparholmen.se
Franckes väg S-132 39 Saltsjö-Boo

 

Referenser från kunder/gäster som besökt oss

Medarbetare på försäljningsavdelningen 

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Annalisa Kallipolitis, Projektledare
08-747 65 33
annalisa.kallipolitis@skepparholmen.se

Minna Rautio, Projektledare
08-747 65 66
minna.rautio@skepparholmen.se

Maria Lindgren, Projektledare
08-747 65 55
maria.lindgren@skepparholmen.se

 

Ledning

Gabriella Persson-Klahr, VD
08-747 65 75
gabriella.persson-klahr@skepparholmen.se

Gunilla Strömberg-Pettersson, Administrativ chef
070-410 85 66
gunilla.stromberg-pettersson@skepparholmen.se

Eva Suits, Marknads- & PR-chef
08-747 65 76 / 073-354 13 93
eva.suits@skepparholmen.se

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Eva Isaksson, Hotellchef
08-747 65 67
eva.isaksson@skepparholmen.se

Marcus Press, Produktionschef
08-747 65 00 / 070-641 59 33
marcus.press@skepparholmen.se

Malin Lemchen, Spachef
08-747 65 72
malin.lemchen@skepparholmen.se  

Martin Åleberg, Kökschef
08-747 65 74
martin.aleberg@skepparholmen.se

Iain Mckellar, Restaurangchef
08-747 65 73
Iain.Mckellar@skepparholmen.se

Skepparholmen i sociala medier

Följ oss / gilla oss gärna på Facebook!

Följ oss gärna på Instagram #Skepparholmen @Skepparholmen

Följ oss gärna på Twitter  #Skepparholmen @Skepparholmen

Skepparholmen på YouTube

Skepparholmen på Pinterest

Vi får dig att längta tillbaka
Dessert

 

  • Skepparholmen springer för Östersjön 18/6 kl 14:00

    För 8:e året i rad anordnas motionsloppet. Vid målgång bjuds deltagarna på mat och dryck. Distansen är 5 km eller 10 km. Det anordnas aktiviteter för yngre deltagare medan föräldrarna motionerar bl a guidad naturstig, ansiktsmålning och fiskdamm. Vi har ett fåtal platser kvar till spa, dvs om man bokar plats till loppet nu och vill köpa till entré till spa så går det bra. 150 kr per person för entré till spa, oavsett ålder. Gäller endast i samband med loppet. Varmt välkommen!

    Skepparholmen springer för Östersjön 18/6 2017

  • Aquamarina

    En unik lokal för inspirerande konferenser i marin miljö. Här flödar kreativiteten. Genom de stora fönstren följer du båtlivets och havets färgväxlingar utanför. Här finns 5 dubbelrum med havsutsikt, stor konferenslokal för upp till 25 personer, kök för matlagningsaktvitet samt bastu med havsbad från brygga. Aquamarina har modern inredning och givetvis utrustad med den senaste tekniken, bland annat i form av PC-kanon och fiber.

    För avskilt möte

  • Söndagsspecial sön-mån 28-29/5

    Njut och slappna av i den ångande varma utomhuspoolen! Låt oss pyssla om dig så att du kan hämta ny kraft och börja veckan fylld av energi! Söndagsspecial är ett rabatterat spapaket som gäller söndag till måndag den 28-29/5, 3-4/9, 8-9/10 och 12-13/11. Varmt välkommen! Vi får dig att längta tillbaka.

    Söndag-måndag: Söndagsspecial

  • AW på spa

    Hög tid att planera inför försommarträff med kompisar, kollegor eller min din käresta. Koppla av efter jobbet i lugn och energigivande miljö. Eller ta sista mötet för dagen i den varma utomhuspoolen med utsikt över havet. Spapaketet "AW på spa" gäller mån-tors kl. 16-20.

    AW på spa, mån-tors