Kontakta oss på Skepparholmen

Skepparholmen Nacka, spa- och konferenshotell i Nacka, 20 min från Stockholm
Hör av dig till oss med bokningar och förfrågningar om konferens, spa, hotellrum, privata fester och bröllop. Vår försäljningsavdelning är under sommaren bemannad måndag till fredag kl 9-15. Kontakta oss gärna på 08-747 65 00 eller info@skepparholmen.se.

För bokning av våra "spapaket med övernattning" hänvisar vi till vår onlinebokning där man kan boka dygnet runt. Bra att veta om vårt spa se här.

För bokning av konferenser och möten går det bra att fylla i en bokningsförfrågan

Se film om Skepparholmen Nacka
Telefon: 08-747 65 00
Fax: 08-747 65 01
Epost: info@skepparholmen.se
Franckes väg S-132 39 Saltsjö-Boo

 

Referenser från kunder/gäster som besökt oss

Medarbetare på försäljningsavdelningen 

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Annalisa Kallipolitis, Projektledare
08-747 65 33
annalisa.kallipolitis@skepparholmen.se

Minna Rautio, Projektledare
08-747 65 66
minna.rautio@skepparholmen.se

Maria Lindgren, Projektledare
08-747 65 55
maria.lindgren@skepparholmen.se

 

Ledning

Gabriella Persson-Klahr, VD
08-747 65 75
gabriella.persson-klahr@skepparholmen.se

Gunilla Strömberg-Pettersson, Administrativ chef
070-410 85 66
gunilla.stromberg-pettersson@skepparholmen.se

Eva Suits, Marknads- & PR-chef
08-747 65 76 / 073-354 13 93
eva.suits@skepparholmen.se

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Eva Isaksson, Hotellchef
08-747 65 67
eva.isaksson@skepparholmen.se

Marcus Press, Produktionschef
08-747 65 00 / 070-641 59 33
marcus.press@skepparholmen.se

Agneta Ferseus Johannesson, Spachef
08-747 65 72
agneta.ferseus-johannesson@skepparholmen.se 

Martin Åleberg, Kökschef
08-747 65 74
martin.aleberg@skepparholmen.se

Iain Mckellar, Restaurangchef
08-747 65 73
Iain.Mckellar@skepparholmen.se

Skepparholmen i sociala medier

Följ oss / gilla oss gärna på Facebook!

Följ oss gärna på Instagram #Skepparholmen @Skepparholmen

Följ oss gärna på Twitter  #Skepparholmen @Skepparholmen

Skepparholmen på YouTube

Skepparholmen på Pinterest

Vi får dig att längta tillbaka
Dessert

 

  • Konferens & möte

    Den rogivande omgivningen inbjuder till kreativitet och arbetsglädje oavsett om det är ett möte för den lilla gruppen eller en konferens för hela företaget. Vi har konferenslokalen ni söker och skräddarsyr gärna er vistelse hos oss med eller utan konferensaktiviteter. Avsluta arbetsdagen med avkoppling på spa med vacker utsikt.

    Konferenspaket

  • Barmarksträning med Malin DeMora 22/10

    Vi erbjuder en träningsdag med fokus på barmarksträning inför längdskidsäsongen med populära MalinDeMora - certifierad skidcoach i Svenska Skidförbundet och licensierad personlig tränare. Dagen innehåller föreläsning med fokus på längdskidteknik i teorin och hur du tränar året runt för att bli en bättre skidåkare samt kringliggande ämnen inom längdåkning såsom träningsplanering, pulsträning & utrustning.

    Skiddag på barmark med Malin DeMora 22/10

  • Lilla och stora julbadet 4-14/12

    Måndag till torsdag den 4-14 december erbjuder vi våra populära julavslutningspaket. Där kan du slappna av på spa och njuter sedan av vårt julbord. Entré till spa är kl 16.00-20.00 med tillgång till gym, instruktörslett pass, inomhuspool, tempererad utomhuspool året om, bastu och relax med havsutsikt. I stora julbadet ingår även en 25 minuters valfri spabehandling.

    Stora julbadet 4-14/12

  • Annette Lefterow 28/10 - "Yoga Of Hope"

    Träningsdag med Annette där du får prova Lefterow-metoden och några av hennes mest populära konceptpass under en härlig dag hos oss. Du får fin träningsinspiration genom Annettes Yogalett, Kathap, Yogalates och Guidad meditation och självmassage. När du anmäler dig till detta träningsevent är du även med och stödjer Barncancerfondens "Yoga of Hope". Skepparholmen Nacka skänker 100 kr per deltagare.

    Annette Lefterow 28/10