Kontakta oss på Skepparholmen

Skepparholmen Nacka, spa- och konferenshotell i Nacka, 20 min från Stockholm
Hör av dig till oss med bokningar och förfrågningar om konferens, spa, hotellrum, privata fester och bröllop. Vår försäljningsavdelning är under sommaren bemannad måndag till fredag kl 9-15. Kontakta oss gärna på 08-747 65 00 eller info@skepparholmen.se.

För bokning av våra "spapaket med övernattning" hänvisar vi till vår onlinebokning där man kan boka dygnet runt. Bra att veta om vårt spa se här.

För bokning av konferenser och möten går det bra att fylla i en bokningsförfrågan

Se film om Skepparholmen Nacka
Telefon: 08-747 65 00
Fax: 08-747 65 01
Epost: info@skepparholmen.se
Franckes väg S-132 39 Saltsjö-Boo

 

Referenser från kunder/gäster som besökt oss

Medarbetare på försäljningsavdelningen 

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Annalisa Kallipolitis, Projektledare
08-747 65 33
annalisa.kallipolitis@skepparholmen.se

Minna Rautio, Projektledare
08-747 65 66
minna.rautio@skepparholmen.se

Maria Lindgren, Projektledare
08-747 65 55
maria.lindgren@skepparholmen.se

 

Ledning

Gabriella Persson-Klahr, VD
08-747 65 75
gabriella.persson-klahr@skepparholmen.se

Gunilla Strömberg-Pettersson, Administrativ chef
070-410 85 66
gunilla.stromberg-pettersson@skepparholmen.se

Eva Suits, Marknads- & PR-chef
08-747 65 76 / 073-354 13 93
eva.suits@skepparholmen.se

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Eva Isaksson, Hotellchef
08-747 65 67
eva.isaksson@skepparholmen.se

Marcus Press, Produktionschef
08-747 65 00 / 070-641 59 33
marcus.press@skepparholmen.se

Agneta Ferseus Johannesson, Spachef
08-747 65 72
agneta.ferseus-johannesson@skepparholmen.se 

Martin Åleberg, Kökschef
08-747 65 74
martin.aleberg@skepparholmen.se

Iain Mckellar, Restaurangchef
08-747 65 73
Iain.Mckellar@skepparholmen.se

Skepparholmen i sociala medier

Följ oss / gilla oss gärna på Facebook!

Följ oss gärna på Instagram #Skepparholmen @Skepparholmen

Följ oss gärna på Twitter  #Skepparholmen @Skepparholmen

Skepparholmen på YouTube

Skepparholmen på Pinterest

Vi får dig att längta tillbaka
Dessert

 

  • Konferens & möte

    Den rogivande omgivningen inbjuder till kreativitet och arbetsglädje oavsett om det är ett möte för den lilla gruppen eller en konferens för hela företaget. Vi har konferenslokalen ni söker och skräddarsyr gärna er vistelse hos oss med eller utan konferensaktiviteter. Avsluta arbetsdagen med avkoppling på spa med vacker utsikt.

    Konferenspaket

  • Träning- & dansdag med Maria Bild från Let´s dance 30/9

    Kom och var med på en dag fylld med träning och dans tillsammans med Maria Bild. Här får du ta del av Marias träningsglädje och energi och prova olika träningsformer, varav dans är ett av inslagen. Maria känner vi igen bland annat från Let´s dance där hon redan första omgången tog hem segern tillsammans med Måns Zelmerlöw. Genomförs 30 september.

    Träning- & dansdag med Maria Bild från Let´s dance 30/9

  • Söndagsspecial sön-mån 3-4/9

    Njut och slappna av i den ångande varma utomhuspoolen! Låt oss pyssla om dig så att du kan hämta ny kraft och börja veckan fylld av energi! Söndagsspecial är ett rabatterat spapaket som gäller söndag till måndag den 3-4/9, 8-9/10 och 12-13/11. Varmt välkommen! Vi får dig att längta tillbaka.

    Söndag-måndag: Söndagsspecial

  • Annette Lefterow 28/10

    Träningsdag med Annette där du får prova Lefterow-metoden och några av hennes mest populära konceptpass under en härlig dag hos oss. Du får fin träningsinspiration genom Annettes Yogalett, Kathap, Yogalates och Guidad meditation och självmassage. Det ingår även medlemskap inklusive 3 månader i Annette Lefterows digitala wellnessklubb med tillgång till träning online, guidade meditationer, webinar och e-kurser.

    Annette Lefterow 28/10