Kontakta oss på Skepparholmen

Skepparholmen Nacka, spa- och konferenshotell i Nacka, 20 min från Stockholm
Hör av dig till oss med bokningar och förfrågningar om konferens, spa, hotellrum, privata fester och bröllop. Vår försäljningsavdelning är under sommaren bemannad måndag till fredag kl 9-15. Kontakta oss gärna på 08-747 65 00 eller info@skepparholmen.se.

För bokning av våra "spapaket med övernattning" hänvisar vi till vår onlinebokning där man kan boka dygnet runt. Bra att veta om vårt spa se här.

För bokning av konferenser och möten går det bra att fylla i en bokningsförfrågan

Se film om Skepparholmen Nacka
Telefon: 08-747 65 00
Fax: 08-747 65 01
Epost: info@skepparholmen.se
Franckes väg S-132 39 Saltsjö-Boo

 

Referenser från kunder/gäster som besökt oss

Medarbetare på försäljningsavdelningen 

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Annalisa Kallipolitis, Projektledare
08-747 65 33
annalisa.kallipolitis@skepparholmen.se

Minna Rautio, Projektledare
08-747 65 66
minna.rautio@skepparholmen.se

Maria Lindgren, Projektledare
08-747 65 55
maria.lindgren@skepparholmen.se

 

Ledning

Gabriella Persson-Klahr, VD
08-747 65 75
gabriella.persson-klahr@skepparholmen.se

Gunilla Strömberg-Pettersson, Administrativ chef
070-410 85 66
gunilla.stromberg-pettersson@skepparholmen.se

Eva Suits, Marknads- & PR-chef
08-747 65 76 / 073-354 13 93
eva.suits@skepparholmen.se

Ulrika Wretling, Boknings- & försäljningschef
08-747 65 69
ulrika.wretling@skepparholmen.se

Eva Isaksson, Hotellchef
08-747 65 67
eva.isaksson@skepparholmen.se

Marcus Press, Produktionschef
08-747 65 00 / 070-641 59 33
marcus.press@skepparholmen.se

Malin Lemchen, Spachef
08-747 65 72
malin.lemchen@skepparholmen.se  

Martin Åleberg, Kökschef
08-747 65 74
martin.aleberg@skepparholmen.se

Iain Mckellar, Restaurangchef
08-747 65 73
Iain.Mckellar@skepparholmen.se

Skepparholmen i sociala medier

Följ oss / gilla oss gärna på Facebook!

Följ oss gärna på Instagram #Skepparholmen @Skepparholmen

Följ oss gärna på Twitter  #Skepparholmen @Skepparholmen

Skepparholmen på YouTube

Skepparholmen på Pinterest

Vi får dig att längta tillbaka
Dessert

 

  • Sommarstängt 21/6-6/8

    Vi har sommarstängt och då passar vi på att bygga om vårt kök och en del hotellrum. Försäljnings- avdelningen finns dock på plats hela sommaren måndag-fredag kl 9-15 och tar gärna emot bokningar och förfrågningar på info@skepparholmen.se eller 08-747 65 00. Vår onlinebokning är öppen dygnet runt. Önskar er varmt välkommen till oss när vi öppnar igen den 7/8. Ha en riktigt fin sommar!

    Onlinebokning

  • Holistic Boost 19/8

    En dag med "helhet" som ger inspiration på samma gång som du tränar kroppen, gör av med spänningar och får ny energi. Rytm, kraft och stillhet är temat på dagen med härliga Cecilia Gustafsson. Förvänta dig en uppfyllande upplevelse! Lediga platser finns. Varmt välkommen!

    Holistic Boost 19/8

  • Söndagsspecial sön-mån 3-4/9

    Njut och slappna av i den ångande varma utomhuspoolen! Låt oss pyssla om dig så att du kan hämta ny kraft och börja veckan fylld av energi! Söndagsspecial är ett rabatterat spapaket som gäller söndag till måndag den 3-4/9, 8-9/10 och 12-13/11. Varmt välkommen! Vi får dig att längta tillbaka.

    Söndag-måndag: Söndagsspecial

  • Skidträning med MalinDeMora 28/1

    Vi erbjuder en träningsdag med fokus på längdskidåkning med populära MalinDeMora - certifierad skidcoach i Svenska Skidförbundet och licensierad personlig tränare. Dagen innehåller föreläsning med fokus på längdskidteknik i teorin och hur du tränar året runt för att bli en bättre skidåkare samt kringliggande ämnen inom längdåkning såsom utrustning och valla. Vi kör även ett praktiskt längdskidpass med samtliga tekniker för de klassiska fem åkväxlarna.

    Skidträning med MalinDeMora 28/1